pokój dziecięcy

Jak w bajce

Jak będąc dziećmi wyobrażaliśmy sobie pokój naszych marzeń, zapewne bardzo różnie, natomiast z realizacją tych marzeń w czasach naszego dzieciństwa mogło być bardzo różnie. Trzeba przyznać, że taka sytuacja sprawiała, że dzieci poprzedniej epoki były znacznie bardziej kreatywne i potrafiły nierzadko stworzyć niepowtarzalne wnętrze przy użyciu tego co znalazły w czasopismach lub wykonały samodzielnie. W latach 70 i 80 królowały tzw. słomianki na których można było przyczepiać plakaty, pocztówki, proporce i inne rzeczy, które wyrażały dane dziecko, jego zainteresowania, upodobania muzyczne i gusta filmowe. Powszechne było w tamtych czasach kolekcjonerstwo, kolekcjonowano praktycznie wszystko, od monet i znaczków, przez pocztówki po tak dziwne dla dzieci nam współczesnych rzeczy jak puszki po „egzotycznych” napojach typu Coca-Cola czy Sprite lub opakowaniach po czekoladzie, którą otrzymała rodzina w paczce z zagranicy. Te wszystkie elementy plus, najczęściej niezbyt wyszukane meble, stanowiły aranżację pokoju dziecka, tudzież przeplataną jakimiś dziwnymi wstawkami typu, karton po telewizorze służący na pojemnik dla ubrań sezonowo usuwanych z małego przedpokoju :).

Dzisiejsze realia sprawiają, że kreatywność ogranicza niejednokrotnie do wymyślania, co chamiałabym, chciałbym mieć w swoim pokoju, a nie do tego jak to zrobić. W sklepach, jak to się mówi „jest wszystko”. Powiększyły się również mieszkania, co sprawia, że w pokoju dziecka nie znajdziemy przypadkowych rzeczy a jedynie dokładnie dobrane i przemyślane zestawienie mebli dziecięcych i dodatków.
A jeżeli chcemy iść po najmniejszej linii oporu to pozwólmy dziecku wybrać jeden z wariantów jakich dziesiątki przygotowali dla klientów producenci mebli, którzy oferują kompletne zestawy, które można nieco zmodyfikować dobierając do nich kolorowe dodatki, jak naklejki na ściany czy kolorowe zasłony lub rolety.

meble dziecięce

Łóżko jest elementem niezbędnym w pokoju dziecka, wybierając ten mebel postarajmy się połączyć w nim jak najwięcej cech, tzn. funkcjonalność i wygląd, przede wszystkim mogą być również inne bezpieczeństwo (choć to zapewniają już praktycznie wszyscy producenci) lub fakt czy mebel jest kreatywny, osobiście uznaję to za fanaberię. Tak czy inaczej jeżeli będziemy szukać łóżka dziecięcego polecam załączony adres.

Dodaj komentarz