narożnik z funkcją spania

Narożnik rozkładany, idziemy spać do salonu

Jeżeli mamy nieduże mieszkanie lub mały dom to z pewnością borykamy się z problemem miejsca do spania, nie zawsze metraż pozwala na to aby każdy miał swój pokój, rodzice sypialnię a dzieci własne pokoje. Jeżeli zależy nam na stworzeniu dziecku odpowiednich warunków z pewnością zechcemy odstąpić mu jeden z pokoi a sami jeżeli nie będzie innej możliwości zajmiemy salon. Szczególnie gdy dzieci zaczynają dorastać i zapraszają kolegów i koleżanki. W takiej sytuacji zapewne chciałyby mieć trochę prywatności aby porozmawiać o sprawach nastolatków, niestety często aby takie warunki stworzyć konieczne jest przeniesienie sypialni do pokoju dziennego. Wiadomo nie postawimy w nim łóżka, co w takiej sytuacji. Najczęściej decydujemy się na mebel który połączy dwie funkcje i będzie za dnia spełniał rolę wypoczynkową a w nocy zmieni się w łóżko. Takim meblem może być narożnik rozkładany lub wersalka. Ważne jednak aby roztropnie wybrać ten mebel. Obecnie na rynku znajdziemy setki kanap narożnych, wersalek czy innych mebli wypoczynkowych, jednak nie wszystkie nadają się do spania nocnego. Większość z nich robiona jest na piankach tapicerskich średniej jakości, które z czasem będą się odkształcać i spanie na nich okaże się niemożliwe, inną opcją nieco lepszą są kanapy, które posiadają leżysko wykonane z sprężyn falistych, tu jednak musimy się liczyć z tym, że takie podłoże jest mało sprężyste i dość twarde. Duży wybór narożników rozkładanych przygotowano tutaj: https://solpol-meble.com.pl/narozniki-pokojowe.html , obecnie jest to ponad 200 modeli dobrej jakości mebli polskich producentów, więc istnieją duże szanse że większość znajdzie tam coś dla siebie.

narożnik rozkładany

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie narożnika, którego siedziska i oparcia wykonano z materacy z sprężynami bonelowymi, ta opcja jest najkorzystniejsza z tu wymienionych, choć warto sprawdzić twardość materaca, który będzie wykorzystany w kanapie rogowej lub wersalce, niektóre materace są bardzo twarde i spanie na nich na dłuższą metę jest katorgą.
Warto wspomnieć o bardzo dobrym rozwiązaniu jakim są materace lub maty nawierzchniowe, które służą do ujednolicenia powierzchni spania i bardzo wyraźnie poprawiają komfort spania. Takie maty mogą być wykonane z różnych materiałów, dostępne są maty, w których połączono warstwę pianki wysoko-elastycznej z płytą kokosową lub woreczkami goryczkowymi o bardzo dużych właściwościach ortopedycznych. Jeżeli zdecydujemy się na wariant łączony, który zapewni mam jakość zbliżoną do łóżka to śmiało możemy wybrać narożnik z materacem bonelowym, gdyż zachowa on swoją elastyczność, nie będzie się wygniatał, a położona na nim mata zapewni bardzo przyzwoitą jakość snu.

mata na materac

Koszt maty waha się od 150 do 300 zł dla rozwiązań o wymiarach 140×200 cm, czyli przeciętnej powierzchni jaką oferuję narożniki rozkładane z funkcją spania. Taką matę na dzień możemy wynosić do innego pomieszczenia a rozkładać tylko na noc, jeżeli zdecydujemy się na rozwijaną matę goryczkową, to z powodzeniem zmieści się ona do pojemnika na pościel, który zawsze jest elementem kanapy rozkładanej.

Gdzie szukać takich mebli i mat? Jeżeli chodzi o narożniki pokojowe to sklepem eksperckim będzie zapewne Solpol-Mebe, który specjalizuje się w sprzedaży kanap narożnych i innych mebli wypoczynkowych. Maty wyrównawcze znajdziemy natomiast w Ikea.

Dodaj komentarz