zestaw wypoczynkowy 3+2+1

Pokój dzienny z narożnikiem czy wypoczynkiem?

Aranżacja pokoju dziennego to najważniejszy etap urządzania mieszkania, to w tym pomieszczeniu będziemy przyjmować gości, spędzać wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. To miejsce będzie najbardziej wyeksponowane w naszym mieszkaniu. Dlatego tak istotne jest jego jak najlepsze urządzenie.
Pokój dzienny jest pomieszczeniem, w którym obowiązkowo powinny znaleźć się między innymi meble wypoczynkowe. Pod tym terminem kryją się: sofy, kanapy, fotele oraz narożniki. Jednak to co najczęściej wybieramy to kanapa narożna lub zestaw wypoczynkowy i tutaj może pojawić się pytanie: kiedy wybrać komplet wypoczynkowy a kiedy narożnik?
Jednym z najważniejszych kryteriów jest wielkość pomieszczenia. Do niedużych pokoi powinno się wybierać meble bardziej ustawne i ekonomicznie wykorzystujące powierzchnię, do większych salonów duże meble wypoczynkowe, które zapewnią swobodę i wysoki komfort odpoczynku.

mały narożnik

Jeżeli planujemy wyposażenie niewielkiego salonu to najbardziej odpowiednią opcją będzie nieduży narożnik, który można połączyć z fotelem lub otomaną. Kanapa narożna pozwala na optymalne wypełnienie rogu pokoju co jest trudniejsze w przypadku sofy i foteli, jednocześnie nie wymuszając sytuacji, w której sofa jest wciśnięta w róg i wygląda to mało atrakcyjnie, narożnik jest po prostu do tego stworzony. Jako uzupełnienie proponujemy wybrać pufę lub nieduży fotel, jeżeli oczywiście taki jest dostępny.

zestaw wypoczynkowy 3+2+1

Dla pomieszczeń o większym metrażu dobrą opcją będzie większy narożnik do którego możemy dodać fotel. Taki komplet zapewnia już większą ilość miejsca dla wypoczywających przy zagwarantowaniu wysokiego standardu. Aby uzyskać więcej miejsca warto rozważyć zakup narożnika modułowego. Ten rodzaj mebla, choć dość rzadki pozwala na stworzenie dopasowanego do potrzeb mebla wypoczynkowego w kształcie litery C, który zagwarantuje idealne wykorzystanie miejsca dostępnego w pomieszczeniu. Do dużych salonów najlepszym rozwiązaniem będą zestawy wypoczynkowe typu 3+2+1 lub 3+1+1, pozwalają one na dość swobodną aranżację i częste zmiany ustawienia. Taki zestaw może także być rozbity a jego element wykorzystany w innym pomieszczeniu.

Pokazane na zdjęciach meble wypoczynkowe znajdziecie w sklepie Solpol Meble.

Dodaj komentarz