Łóżko dziecięce Smyk

Porady, jak wybrać naprawdę dobre łóżko dla dziecka

Łóżka dla dzieci to nie tylko miejsce do spania. Dostępna obecnie oferta sklepów plus rodzice, którzy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci możliwości wyboru oraz kombinacji jest bardzo dużo. Jednak pamiętajmy mimo iż wygoda jest najważniejsza nie możemy dopuścić do sytuacji, że styl i wygląd całkowicie przestaną się liczyć.

Jeśli zastanawiałeś się, czy przy wyborze łóżek dla dzieci należy wziąć pod uwagę jakieś czynniki, to potwierdzamy to. Dzieci, które przenoszą się z łóżeczka do własnego łóżka, potrzebują wygodnego i zdrowego snu. Rodzice muszą to potraktować jako priorytet. W tym wszystkim, nie chodzi bynajmniej o fantazyjną różową poduszkę lub naklejkę o tematyce dinozaurów, którą należy wziąć jednak mimo wszystko pod uwagę!

Oto najważniejsze pytania, które musisz sobie zadać przed zakupem łóżka.

Czy muszę wybrać łóżko dziecięce czy też takie, które wystarczy do okresu nastoletniego mojego dziecka?
Rozmiar i wysokość łóżka należy wziąć pod uwagę w zależności od tego, czy chcesz, aby łóżko Twojego dziecka było tymczasowe, czy też starczyło do czasu aż pociecha stanie się dorosła. Czasami ten wybór jest determinowany przez dostępność miejsca w pokoju dziecka, jednak łóżka o rozmiarach standardowych 200 x 90 cm z reguły nie posiadają barierek ochronnych, które po przejściu dziecka z łóżeczka bardzo się przydają.

 

Czy łóżko jest wystarczająco mocne, by skakać w taki sposób, w jaki dzieci mogą sobie pozwolić?
Mocne ramy łóżek to głównie ramy drewniane oraz metalowe, jedne i drugie są stosunkowo drogie, jednak może warto wydać więcej aby nasze dzieci mogły sobie pozwolić na małpie swawole, dopóki nie wyrosną na nastolatki.

Czy materac jest solidny i wytrzymały?
Ważne jest, aby sprawdzić materac przed zakupem, ważne aby materac wyposażony był w solidny pokrowiec chroniący przed zabrudzeniami oraz ułatwiający czyszczenie i konserwację. Unikajmy zakupu okazjonalnego lub w promocji, materac dobrej jakości nie wymaga przeceny i dodatkowych chwytów reklamowych. Poszukajmy produktu sprawdzonego i markowego. Materac będzie miał bezpośredni wpływ na jakość wypoczynku, jest to element łóżka, na którym w żadnym wypadku nie powinniśmy oszczędzać.

 

Czy łóżko to inwestycja, która się zwróci?
Kupując łóżka dla nieco starszych dzieci – od sześciu do ośmiu lat, a nawet nastolatków, należy rozważyć wybór mebla, który cechuje ładny, ponadczasowy wygląd i trwałość. Dzieci dorastają bardzo szybko, ich potrzeby się zmieniają gwałtownie, dobrze jeżeli łóżko będzie można sprzedać na wtórnym rynku odzyskując część pieniędzy.

 

Łóżko dziecięce Smyk Łóżko dziecięce Smyk Łóżko serduszka Łóżko serduszka

Czy moje dziecko to pokocha nowe łóżko?
Pokocha to może za mocno powiedziane, ale dobrze jeżeli je zaakceptuje. Świetnie wyglądające łóżko jest całkowicie bezużyteczne, jeśli twoje dziecko nie będzie chciało go używać, a zamiast tego spać będzie z rodzicami lub co gorsza wybierze nocowanie na kanapie. Jeżeli tylko jest to możliwe warto aby dziecko poddało łóżko próbie w salonie sklepowym. Wskazana jest również porada eksperta, która może okazać się dużą pomocą.

Łóżka prezentowane w artykule pochodzą z oferty sklepu Ajes łóżka dziecięce.

Dodaj komentarz